Elektromotory ve stavebním průmyslu

Elektromotory a převodovky

Trh s elektronikou se posouvá neustále kupředu. Není to však jen o trhu s elektronikou, ale také o průmyslu jako takovém. Denně jsme svědky toho, že se objevují nová řešení, které nám usnadňují fungování. Jedním takovým řešením byli i elektromotory, které jsou však na trhu již po dlouhá léta a prošly značným vývojem. Dokáží pracovat i samostatně, pokud se však zkombinují s dalšími zařízeními, jejich efektivita značně stoupá. Není tomu jinak ani v případě kombinace elektromotoru a převodovky.

Co jsou to elektromotory a jak pracují?

Elektromotory a princip jejich fungování
Zahřívání elektromotorů

S elektromotory se setkáváme poměrně často, a to bez toho, abychom o jejich přítomnosti vůbec věděli. Nacházejí se ve více zařízeních, díky čemuž je umožněno s těmito zařízeními snadněji manipulovat a je zajištěn jejich lehčí chod. Elektromotor ve zkratce lze popsat jako zařízení, které přeměňuje elektrický proud na mechanickou práci. Je však možné, aby docházelo i k opačné přeměně, a to z mechanické práce na elektrickou, což je možné díky alternátoru nebo dynamu. Nejčastěj se dělí do dvou základních kategorií, a to na motor jednosměrný a střídavý. Do kategorie střídavých spadají i asynchronní motory, které jsou velmi oblíbené. Elektromotory lze spojit s více zařízeními, nejčastěji se však spojují s převodovkami nebo s frekvenčními měniči.

Elektromotory a převodovky – jak spolu fungují?

Elektromotor s převodovkou lze charakterizovat jako kompaktní jednotku, která se skládá z těchto dvou částí. Pohonným motorem je vždy elektromotor. Ústředním prvkem v motoru je však samotná převodovka, která má několik převodových stupňů a ozubená kola. Tyto části jsou skutečně důležité, protože dochází k přenosu výkonu motoru od pohonu směrem k výstupní straně. Převodovku v tomto řešením lze charakterizovat jako určitý převodník kroutícího momentu a otáček. Existuje několik modifikací elektromotorů s převodovkami, přičemž nejčastěji se setkáváme s převodovkami s paralelními převody, planetovými převodovkami a s úhlovými převodovkami. Takové spojení má své využití, a to nejčastěji v automobilovém průmyslu, v nápojovém průmyslu (například při výrobě lahví) nebo ve vnitropodnikové logistice, která se může zabývat například tříděním zboží nebo jeho následnou expedicí. Elektromotory mají své široké využití. Pokud hledáte kvalitní elektromotorů, převodovky nebo například i měnič frekvence, navštivte https://elektromotory-vybo.cz/elektromotory/, kde najdete jejich bohatou nabídku. Kvalita by měla být na prvním místě, proto si tato zařízení zadovažte pouze od spolehlivých výrobců a dodavatelů!