Kancelářský nábytek a jeho uspořádání

Jak uspořádat kancelářský nábytek tak, abyste se vyhnuli zranění?

Mnoho z nás pracuje v kancelářském prostředí. Některé studie dokonce prokazují to, že v kancelářích pracuje více než 75% obyvatel v našich končinách. Kanceláře či pracovně se jednoduše staly naší pracovní součástí. Ačkoliv kanceláře představují ty nejméně rizikové části pracovišť, občas se stane, že k určitému úrazu přijde. V mnoha případech jako důvod, proč k takové situaci došlo, figuruje kancelářský nábytek. Rozmístěte si ho tedy v prostoru tak, abyste byli v bezpečí jednak vy, ale i vaši zaměstnanci!

Kancelářský nábytek, jeho jednotlivé části a to,  jak ho rozmístit

Kancelářský nábytek a jeho součásti
Montáž kancelářského nábytku

Pokud se na kancelářský nábytek podíváme z komplexního hlediska, zjistíme, že se v každém prostoru skládá z několika částí. Mezi ty nejdůležitější patří kancelářský stůl, židle a různé poličky či jiné úložné prostory, které slouží k uložení a archivaci všech potřebných věcí. Tyto části kancelářský nábytek tvoří převážnou část kanceláří. Poměrně často se setkáváme s tím, že jsou nesprávné rozmístěny. Pokud jejich rozmístěte správně, kancelář bude působit nejen klidně a uspořádaně, ale vytvoříte si také prostor. Pokud chcete mít kancelář zařízenou prostorně a slunečně, vyzkoušejte následující:

Světlo – představuje důležitou část kanceláře. Mít dostatek světla při práci je důležité, nakolik se vám při dostatečném světle bude nejen lépe pracovat, ale současně si nebudete kazit oči. Kancelářské stoly se nedoporučuje umísťovat v opačném směru, než dopadá sluneční světlo. Totéž platí i v případě lamp. Kancelářské stoly umístěte přímo pod zdroj světla. Pokud se vám nedá, snažte se stůl alespoň umístit do jeho blízkosti.

Kabely – pokud budete rozmisťovat kancelářský nábytek, v první řadě si uvědomte, že díky technologiím bude ve vaší kanceláří několik kabelů. A právě kabely představují to, co ovlivňuje bezpečnost na pracovišti. Snažte se je tedy zakrýt například lištami. Dbejte také na to, aby kabely nezasahovaly do chodbičky.

Umístění kancelářských stolů – kromě toho, že by židle neměly být orientovány směrem k oknu, neměly by být současně umístěny u dveří. Kolem takto umístěného stolu neustále někdo prochází, při otevírání dveří také vzniká průvan, což se může odrazit na vašem zdraví.

Zajímavý kancelářský nábytek pro vaši kancelář

Na bezpečnost na pracovišti má kancelářský nábytek výrazný vliv. Některé nábytky jsou příliš hranaté, což občas zabolí. Pokud chcete mít ve vaší kanceláři jen to nejlepší, navštivte stránku https://worklife.cz/ a vyberte si z kvalitního nábytku i vy!