Kulma a její funkce

Kulma na vlasy jako pomocník při každém účesu

Toužíte po neustále upravených vlasech? Trápí vás rovné vlasy a sníte o velkých a nadýchaných vlnách? Pokud i vy patříte k těm, kteří se nebudí s ideálním účesem, máme pro vás skvělý tip. Kulma na vlasy je pomůcka, která je na trhu již mnoho let. Víte však, jak si vybrat tu správnou pro váš typ vlasů? V následujících řádcích se dočtete, jaká kulma se hodí na vaše vlasy, jak by měla vypadat a z čeho by měla být vyrobena.

Materiál je podstatným kritériem

Kulma a její časté použití
Provedení kulmy na vlasy

Kulma je přístroj určen pro vytvarování účesu. Po zapnutí se začne zahřívat na vybranou teplotu a po zahřátí ji můžete následně použít. Prvním kritériem výběru je povrch, který byste měli zvolit podle typu vašich vlasů. Na trhu se nejčastěji setkáte s keramickými kulmami. Povrch je příjemně hladký a co je důležité, jsou určeny na všechny typy vlasů. Zároveň patří mezi cenově nejdostupnější. Dalším typem jsou turmalínové kulmy, které jsou o něco kvalitnější. Jsou určeny hlavně pro jemné vlasy. Výhodou je hlavně to, že i při nižších teplotách dosáhnete skvělý výsledek. Posledním typem jsou titanové kulmy. Patří mezi nejúčinnější a nejodolnější. Poradí si i hrubými či nepoddajnými vlasy a proto se s nimi častokrát potkáte i v profesionálních kadeřnictvích. Kulmu na vlasy rozhodně nevybírejte podle ceny. Je to investice na několik let a proto se nevyplatí šetřit.

Další důležitá kritéria výběru

Úprava vlasů někdy není vůbec jednoduchá a proto je důležité, aby se vám s kulmou dobře manipulovalo. Kupovat takový výrobek přes internet se ne vždy vyplatí. Bez předchozího vyzkoušení můžete po rozbalení zjistit, že vám kulma nesedí v ruce nebo se vám s ní špatně manipuluje. Tehdy je už ale většinou pozdě. Důležitá je rovněž délka kabelu, která by měla být minimálně 2,5 m. Skvělou funkcí je aické vypnutí kulmy po nějakém čase, zpravidla po 1 hodině. To oceníte zejména tehdy, když se budete někam spěchat a zapomenete kulmu vypnout. Součástí balení by mělo být i ochranné pouzdro, které můžete využít i na cestování. Vyberte si kvalitní kulmu za skvělou cenu na webové stránce https://blog.homeandcook.cz/.